Cassolettecafe.com

You are here: Home > Technika i technologia > Wprowadzenie – technika i mechanika

Wprowadzenie – technika i mechanika

22Wiedza konstruktorów i wynalazców dała do zrozumienia wielu osobom branży technicznej, że potrzebna jest im wyobraźnia identyczna, a nawet większa niż u artystów. Tworzenie nowych technik, wynalazków, sposobów produkcji, technologii wymaga nie tylko logicznego myślenia. Jak niegdyś Leonardo Da Vinci był wszechstronnym geniuszem, tak samo i dzisiejsi wynalazcy powinni mieć inne myślenie niż pozostała większość ludzi. Tylko to pozwoli im na osiągnięcie nowego sukcesu jakim przykładowo może byc: ogrzewanie promiennikowe, przepływ przeciwprądowy, istota fluidyzacji. Więcej wynalazków technicznych, metod produkcji oraz informacji ogólnych znajdziecie w naszym zestawieniu najlepszych publikacji. Zapraszamy do czytania, a wstępem niech będzie lekkie wprowadzenie artystyczne.

Fantazja potrzebna jest nie tylko poecie czy pisarzowi — fantaście. Muszą ją posiadać również uczeni i inżynierowie. Trudno jest znaleźć zakres działalności człowieka, w którym nie byłaby mu pomocna fantazja. Fantazja — to wizja przyszłości. Spróbujemy i my uchylić drzwi jutra i popatrzmy, co da ludziom metal o nad wysokiej wytrzymałości. Naszą wycieczkę w jutrzejszy dzień rozpoczniemy od podróży pociągiem. Zdziwi nas numer wagonu i numer miejsca, uwidocznione na bilecie. Numer wagonu — 78, numer miejsca — 120. Niezwykle duże liczby. Obawiamy się, że nie starczy czasu na znalezienie właściwego wagonu. Istotnie; skład pociągu jest niezwykle długi.

Oprócz lego znajduje się nie na ziemi, lecz całkiem nad nią wysoko „— zawieszony na jednej szynie. Pomaga nam jednak eskalator, który podnosi nas na platformę, gdzie ruchoma jej część odstawia nas szybko do wagonu. Nadzwyczaj długi skład pociągu wyjaśnia się całkiem prosto. Wagony, do których wchodzimy, stały się 10 razy lżejsze i mieszczą około 200 pasażerów, zamiast 40. Bezszelestnie pędzi pociąg. Jednakże szybkość kilku setek kilometrów na godzinę jest prawie nie wyczuwalna, ponieważ nie migają w oknie zwykłe, przydrożne przedmioty: słupy telegraficzne, budki, znaki ostrzegawcze i sygnalizacyjne itp.

Comments are closed.